انواع پارچه مجلسی کاردست

انواع پارچه مجلسی پولکی

انواع پارچه مجلسی لمه

انواع پارچه مجلسی گیپور و دانتل

انواع پارچه مجلسی مخملتوضیحات

انواع پارچه مجلسی

پارچه دانتل

پارچه‌های دانتل یکی از پرطرفدارترین پارچه‌های مجلسی به شمار می‌روند چرا که هم از نظر قیمت به صرفه میباشند و هم از نظر تنوع رنگ و طرح وزیبایی که به شخص میدهد. پارچه دانتل نوعی پارچه توری با اشکال برجسته زیبا با بافتی ظریف است. در دانتل اصل تارهای ابریشم روی تور بافته می شود. از این پارچه برای لباس عروس و لباس های مجلسی استفاده می شود شما مشتری گرامی میتوانید از پارچه دانتل موجود در پارچه سرای محمودیان خریداری کنید و یا پارچه مورد نظر خود را که یاب هستن سفارش دهید تا برای شما آماده کنیم.

پارچه سنگی (شنی)

از جمله‌ پارچه‌های مورد استفاده که منحصراً برای دوخت لباس‌های مجلسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، پارچه شنی می‌باشد. پارچه‌های شنی به خاطر داشتن ظاهری زیبا و براق محبوب هستند.  پارچه‌های شنی روی زمینه‌های مختلفی عرضه می‌شوند. پارچه لمه شنی، پارچه پلیسه شنی، پارچه توری شنی، پارچه شنی طرح‌دار، پارچه شنی دو رنگ و… از جمله این پارچه‌ها هستند.

حال این دوخت مجلسی می‌تواند لباس عروس، پیراهن مجلسی، پیراهن سر هم، دامن مجلسی و…. باشد.

و این نوع پارچه ها به دلایل بالا قیمت های بالایی دارند که شما مشتریان گرامی میتوانید بسیاری از نمونه های این نوع پارچه را در سایت پارچه سرای محمودیان مشاهده وسفارش دهید.

پارچه مخمل

پارچه مخمل یکی دیگر از انواع پارچه های مجلسی میباشدکه بافتی پرزداز و کرکی اما فشرده دارد.

پارچه مخمل حالتی لوکس و گران‌قیمت دارد و به دلیل بافت نسبتاً ضخیمی که دارد در لباس‌های پاییزی و زمستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 پارچه لمه

پارچه لمه از مهم‌ترین و معروف‌ترین پارچه‌های لباس مجلسی می‌باشد که طرفداران زیادی دارد و نقش مهمی در دوخت لباس‌های مجلسی ایفا می‌کند. از جمله ویژگی‌های پارچه لمه، ریزش‌دار بودن، عدم نیاز به آستر و زیره، داشتن حالت کشی و در بسیاری اوقات درخشش و زردار بودن آن می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که پارچه لمه دارد این است که به علت ضخامت مناسبی که دارد، پوشش کاملی برای بدن ایجاد می‌کند که باعث شده نیازی به اضافه کردن آستر موقع دوخت لباس نباشد و میتوان از آن برای ترکیب در دوخت سایر لباس های مجلسی و ساده استفاده کرد.

پارچه دیسکو

این نوع پارچه از نخ‌های براق بافته شده است و قابلیت کش بالایی دارد.و زیبایی شخص استفاده کننده بسیارافزایش میدهد. پارچه دیسکو و پارچه لمه شباهت‌ها و ویژگی‌های زیادی با هم دارند که از میان آن‌ها براق بودن، خاصیت کشسانی، چروک نشدن و  عدم نیاز به اتو را می‌توان نام برد.

پارچه گیپور

پارچه گیپور نیز مانند دانتل میباشد با این تفاوت که  در دانتل بین گل‌های برجسته تور بافته شده و این تور را می‌توان دید. البته پارچه گیپور هم دارای گل‌های برجسته‌ای است که تک‌تک روی پارچه قرار می‌گیرند. به عبارتی گیپور زمینه توری را ندارد بلکه گل‌ها به صورت کاملاً مجزا به یکدیگر وصل شده‌اند.

پارچه پولکی

پارچه پولکی به دلیل براق بودن و رنگ‌بندی شاد که دارند، گزینه بسیار مناسبی برای جلب توجه اطرافیان و افزایش زیبایی بانوان مورد استفاده قرار میگیرند.

 یکی از مهم‌ترین کارایی پارچه‌های پولکی، دوخت لباس عروسی، لباس شب و لباس مجلسی می‌باشد. و تنوع لباس‌های پولکی بالاست، و بیشتر از این نوع پارچه‌ها برای دوخ لباس های مجلسی استفاده می‌شود و به دلیل جنس و بافت خاصی که دارد اصلاً مناسب استفاده در لباس‌های راحتی نیست.

 پارچه‌های پولکی عموماً نیاز به آستر یا زیره ندارند، اما در برخی از آن‌ها به دلیل استفاده از طرح‌های متفاوت، شاید به آستر نیاز باشد. پارچه‌های پولکی انواع مختلفی دارند، پولکی ریز یا درشت،  پولکی یک‌رو یا دورو، پولکی ساده یا طرح‌دار، پولکی راه‌راه، پولکی مولتی‌کالر، پولکی زمینه تور یا زمینه مخمل و … که میتوانید در سایت پارچه سرای محمودیان مشاهده و سفارش دهید.